top of page
images (1).jpg

Аналіз  роботи КЗДО за 2020 навчальний рік

Інформаційні  відомості

КЗДО  « Калинка»  знаходиться за адресою:

71640 , Запорізька область, Василівський район, село Скельки, вулиця Стадіонна,будинок 2-Г

 

 

Відомості

Мова навчання

українська

Кількість груп усього

3

Режим роботи груп

10,5 годин

Кількість вихованців

62

Кількість працівників усього:

17

 

педагогічний персонал

6

 

обслуговуючий персонал

11

 

Завдання закладу:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

Комунальний заклад  дошкільної освіти   « Калинка «Скельківської сільської ради знаходиться за адресою: 71640, Запорізька обл., Василівський район, вул. Стадіонна 2-Г

розрахований на   3 групи, які відвідує 62 дитини. Режим роботи  ДНЗ: п’ятиденний з 7.00. до 17.30. Мова навчання – українська.

Протягом 2019/2020 навчального року ДНЗ « Калинка» працював за Базовим компонентом /нова редакція/ дошкільної освіти, комплексною додатковою освітньою програмою «Дитина в дошкільні роки».Було проведено діагностику ( додається)у всіх вікових групах закладу, а також, відповідно до власного Статуту, програми розвитку та річного плану роботи.

 Заклад дошкільної освіти  має необхідні умови для вирішення загально – освітніх заходів. Групи оснащені іграшками , постійно оновлюється розвивальне-ігрове середовище.

У порівнянні з минулими роками кількість дітей по мережі не змінювалася.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та запобігання випадкам дитячого травматизму і дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків у КЗДО  за 2019/2020 навчальний рік проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, який показав, що колективом закладу освіти проводилась відповідна робота щодо запобігання травматизму та збереження життя і здоров’я дітей.

Протягом навчального року адміністрація забезпечувала здійснення санітарно-гігієнічного режиму в КЗДО , контролювала дотримання санітарних правил, домагалась постійного утримання в чистоті приміщень та систематичного очищення території від сміття, опалого листя, сухостою, слідкувала за очищенням від снігу проїздів, проходів до будівель, забезпечувала справність зовнішнього освітлення, суворо дотримувалась протипожежних вимог під час проведення свят. При утепленні групових кімнат евакуаційні виходи не заклеювались,  двері на шляхах евакуації закривались лиш на внутрішні засови. Проводилась ревізія будинку КЗДО та підсобних приміщень з метою попередження виникнення пожежі від замкнення електропроводки. Обстежувалось обладнання та засоби пожежогасіння у навчальному закладі, були  перезаправлені вогнегасники. Протягом осінньо-зимового періоду заборонялось використання нагрівальних приладів відкритого типу, а також підключення масляних радіаторів через подовжувач. Адміністрацією, педагогічним колективом проводилась певна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу: у відповідності до вимог велась документація, своєчасно видавались настановні та підсумкові накази, стан роботи з даних питань розглядався на нарадах, призначались відповідальні за роботу із запобігання всіх видів дитячого травматизму; проводились вступні, первинні, цільові та позапланові інструктажі та практичні заняття по евакуації на випадок пожежі. Помічники вихователів суворо дотримувались правил збереження миючих та дезінфікуючих засобів, правил миття посуду, графіка прибирання приміщень. При відсутності дітей проводились протягові провітрювання. Суворо дотримувались вони правил одержання та роздачі їжі. Своєчасно вилучали  з обігу битий та надщерблений посуд. Проводили заміну постільної білизни один раз в 10 днів, рушників та серветок - по мірі їх забруднення.

Результатом цілеспрямованої роботи стали достатні показники з підготовки дітей до шкільного навчання, які також зумовлені наявністю високого професійного рівня вихователів , які внесли певний вклад у створення та забезпечення  сприятливих умов для всебічного розвитку дошкільників.

Організація освітнього процесу нашого закладу основана на співробітництві педагогів, дітей і їх батьків. Тому в закладі планувались та проводились заходи по роботі з батьками.                                          

Навчальний процес організовується педагогами з 01 вересня до 31 травня за основним розкладом занять.

З 01 червня до 31 серпня- за літнім розкладом занять, але на жаль в зв»язку з  карантином оздоровлення дітей не було в закладі

Впродовж 1-2 тижня вересня проводяться навчальні заняття діагностичного змісту,  з метою активізації раніше набутих знань та визначення рівня компетенції дітей за різними навчальними предметами.

Рекомендації:

активізувати в роботі з дітьми  використання різноманітних інформаційно-комунікативних технологій як ефективного засобу формування звуковимови, розвитку мовлення, пам’яті та словесного мислення;

формувати активну життєву позицію щодо збереження та зміцнення здоров»я дітей

використовуючи  здоров»язбережувальні технології;

продовжувати роботу над формуванням у дошкільників патріотичних почуттів, загальнолюдських цінностей, особистісних якостей засобами мистецької діяльності.

Навчальний процес організовується педагогами з 01 вересня до 31 травня за основним розкладом занять.

З 01 червня до 31 серпня- за літнім розкладом занять, але на жаль в зв»язку з  карантином оздоровлення дітей не було в закладі

Впродовж 1-2 тижня вересня проводяться навчальні заняття діагностичного змісту,  з метою активізації раніше набутих знань та визначення рівня компетенції дітей за різними навчальними предметами.

Рекомендації:

активізувати в роботі з дітьми  використання різноманітних інформаційно-комунікативних технологій як ефективного засобу формування звуковимови, розвитку мовлення, пам’яті та словесного мислення;

формувати активну життєву позицію щодо збереження та зміцнення здоров»я дітей

використовуючи  здоров»язбережувальні технології;

продовжувати роботу над формуванням у дошкільників патріотичних почуттів, загальнолюдських цінностей, особистісних якостей засобами мистецької діяльності.

                   Організаційні роботи із сім’ями вихованців.

 Взаємодії із сім’ями вихованців на протязі року є одним із пріоритетних напрямків діяльності закладу. Воно організовано  на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють ураховувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

КЗДО  підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей.

Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форми співпраці:

-        Батьківські збори;

-       Індивідуальні консультації різних спеціалістів(психологічні консультації психологічного характеру);

    -   Фізкультурні розваги разом з батьками .

  • Свята родинні

  • Конкурси малюнків

Участь в суботниках

  •  ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

Організація харчування дітей в  закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України.

Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2019/2020 навчальному році встановлено 30 грн. Батьки вносять плату за харчування у розмірі 50 відсотків від вартості харчування за день. 

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні та протягом 2019/2020 н. року проводиться соціальне опитування сімей. Для категорії цих дітей організовано 100% оплата за харчування. Звільнені від оплати батьки дітей, які є переселенцями з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції, звільнені від оплати за харчування діти, батько яких приймає участь в АТО і мають підтверджуючи документи.

З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається двотижневе перспективне меню,розроблена картотека страв, яка погоджена і затверджена відділом гігієни і харчування дітей міської СЕС.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Керуючись санітарними правилами для дошкільних  закладів було проведено аналіз захворюваності дітей КЗДО .

 Причиною збільшення пропущених днів за хворобою є гострі  респіраторні вірусні захворювання.

Лікувально - профілактичну роботу в дошкільному закладі веде сестра  медична    Науменко С.В.,  лікар – педіатр  Замула О.В. які постійно контролюють, проводять фізкультурно - оздоровчу роботу з дітьми всіх вікових груп, разом з вихователями та батьками. Виконують заходи профілактичного характеру: щеплення, антропометрію, визначення гостроти зору, перевірку постави, огляд на педикульоз. Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема: часто мити руки з милом; прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь. Для зниження захворюваності колективом ведеться копітка робота, зокрема це:

1.​Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань.

2.​Систематичне щеплення дітей.

3.​Дотримання вимог санітарії.

4.​Здійснення гартування вихованців.

5.​Організація фізичного виховання.

6.​Чітке дотримання режиму дня.

7.​Взаємодія медсестри дошкільного закладу з дитячою поліклінікою.

КЗДО забезпечений медикаментами у повному обсязі за рахунок  Скельківської сільської ради

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО УКРІПЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

Протягом 2019/2020 навчального року активно працював батьківський комітет закладу. Члени батьківського комітету закладу систематично були присутні на педагогічних радах, організовували роботу з громадськістю щодо залучення позабюджетних коштів та раціонального їх використання.Батьківський комітет закладу вів активну діяльність щодо залучення батьків до благоустрою території дошкільного закладу, проведенню ремонтних робіт. Засідання батьківського комітету закладу проводились регулярно.

ПІДСУМКИ

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компоненту.

bottom of page